All posts by admin

 • ISH PRESIDENIT CLINTON PËRFUNDON VIZITËN NË KOSOVË

  12.06.2019. Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka përfunduar vizitën e tij dyditore në Kosovë, për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit. Pas “Ecjes së Lirisë”, zbulimit të shtatores së ish-sekretares Madeleine Albright dhe pllakës në afërsi të shtatores së...

  • Posted June 12, 2019
  • 0
 • Edhe Ambasadori Gjerman në Kosovë ironizon me Brnabiqin

  Edhe Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt reagoi lidhur me deklaratën e kryeministres të Serbisë, Ana Brnabiq e cila tha se shqiptarët “janë njerëz të ardhur nga mali”. Përmes postimit në Twitter, ambsadori Heldt ka ironizuar...

  • Posted May 31, 2019
  • 0
 • Shpallet persona Non Grata rusi i UNMIK-ut

  31.05.2019. Rusi i UNMIK-ut Mikhail Krasnoshchenkov është shpallur persona Non Grata nga autoritetet e Kosovës, kjo është bërë e ditur nga kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. “Sot, kam kërkuar nga Ministria e Punëve të Jashtme që në...

  • Posted May 31, 2019
  • 0
 • Edhe këtë verë patrullime të përbashkëta policore të Kosovës dhe Shqipërisë

  29.05.2019. Në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren, nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit të Shqipërisë Ardi Veliu, u nënshkrua Marrëveshja e Mirëkuptimit për patrullime...

  • Posted May 29, 2019
  • 0
 • Afera “Dalladaku”, PDK përfshinë LDK-në

  Partia Demokratike e Kosovës,prap ka kërkuar nga organet e drejtësisë të sqarohet rasti i fajdeve, pas publikimit të videove ku përmendet emri i kryetarit të kësaj partie, Kadri Veseli. Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, në një konferencë...

  • Posted May 29, 2019
  • 0
 • Instagram sjell ndryshimin që kemi pritur të gjithë

  Të gjitha videot më të gjata se 60 sekonda, prej një viti tashmë, postohen kryesisht në IGTV. Videot në IGTV, si rregull, duhet të jenë të filmuara vertikalisht, jo në formatin e zakonshëm “landscape”. Por, nga sot...

  • Posted May 24, 2019
  • 0
 • Kjo është maska më e mirë në botë! Heq rrudhat në afat prej dy javësh

  Kini kujdes për veten, kuroni fytyrën dhe trupin tuaj dhe do të jeni të lumtura dhe të kënaqura. Secila femër do të gjejë pak kohë që në fytyrë të vërë këtë maskë të mrekullueshme e cila heq...

  • Posted May 24, 2019
  • 0
 • Liverpooli premton se do t’i kërkojë llogari UEFA-s

  Drejtori ekzekutiv i Liverpoolit, Peter Moore, ka thënë se ai do të takohet me presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin, për shkak të pakënaqësive me ndarjen e biletave për finalen e Ligës së Kampionëve. “The Reds” janë duke...

  • Posted May 24, 2019
  • 0
 • Ka gjoks të madh por cilësohet si femra më hot në botë

  Ajo ka arritur të fitojë famë të madhe në saje të formave trupore sensacionale duke u bërë një super-yll. Në një set të ri fotografik, 39-vjeçarja shfaqet joshëse dhe mjaft provokuese në një palë bikini në formë...

  • Posted May 24, 2019
  • 0
 • Lufta tregtare mes Kinës e ShBA-së po vazhdon t’i dëmtojë tregjet botërore

  Thellimi i mosmarrëveshjeve për tregtinë dhe teknologjinë mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dh Kinës po i dëmton në masë të konsiderueshme tregjet botërore. Edhe Fondi Monetar Ndërkombëtar ka paralajmëruar për rrezikun që i kanoset ekonomisë botërore...

  • Posted May 24, 2019
  • 0