All posts by admin

 • Mësohen emrat e dy policëve serbë të arrestuar lidhur me vrasjen e Ivanoviqit

  Gazeta Insajderi mëson se dy policët serbë të arrestuar dje në veri të Mitrovicës janë Dragisha Markoviq dhe Zharko Jovanoviq. Ata u arrestuan nën dyshimin për manipulim me prova në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit. Arrestimi...

  • Posted February 11, 2018
  • 0
 • Liberalizimi i vizave në duart e udhëheqësve

  Për aq kohë sa institucionet e Kosovës do të mund të kryejnë detyrat e tyre, siç është ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi si dhe rezultatet konkrete në luftën kundër korrupsionit, qytetarët...

  • Posted February 11, 2018
  • 0
 • Pesë të arrestuar në Prizren për posedim të narkotikëve

  Policia gjatë ditës së djeshme ka arrestuar pesë të dyshuar në Prizren, pasi u ka gjetur në posedim substanca narkotike. Rasti i parë që rezultoi me katër të arrestuar ka ndodhur në Rrugën e Kukësit pas orës...

  • Posted February 11, 2018
  • 0
 • Aksident komunikacioni në rrugën e Gërmisë (Foto)

  Një aksident komunikacioni ka ndodhur sot në kryeqytet rrugës për në Gërmi, ku si pasojë ka mbetur një person me lëndime të rënda ndërsa pesë persona të tjera kanë marr lëndime të lehta. Zëdhënësi në Policinë e...

  • Posted February 11, 2018
  • 0
 • Haradinaj në Tagesspiegel: Kosova është vepër e papërfunduar

  Kosova feston me 17 Shkurt 10 vjetorin e pavarësisë. Një intervistë me Kryeministrin Ramush Haradinaj për të arriturat dhe sfidat për vendin e tij nga Thomas Roser Tagesspiegel: Zoti Haradinaj, a janë përmbushur pritjet tuaja të pavarësisë...

  • Posted February 11, 2018
  • 0
 • AKK: Gjyqtarët kanë mungesë të diturisë

  Gjyqtarët nuk po i dinë procedurat për trajtimin e lëndëve të Autoritetit Kosovarë të Konkurrencës (AKK). Kjo e fundit ka humbur shumë raste që dyshoheshin për monopol në treg. Kryetari i Autoritetit Kosovarë të Konkurrencës, (AKK) Valon...

  • Posted February 10, 2018
  • 0
 • Aksident në Gllarevë të Klinës

  Një aksident ka ndodhur sot në Gkllarevë të Klinës Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një aksident komunikacioni në Gllarevë të Klinës. Foto nga ky aksident i ka publikuar AktivLajme.com Policia ende nuk ka dalë në vend...

  • Posted February 10, 2018
  • 0
 • ​Grevë në arsim më 14 shkurt

  Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe e Kulturës e Kosovës, gjatë një mbledhje të jashtëzakonshme ka vendosur të shkojnë në grevë për mos zbatimin e marrëveshjes të nënshkruar mes kryetarit të SBASHK-ut dhe kryeministrit Ramush Haradinaj...

  • Posted February 10, 2018
  • 0
 • Deda thotë që 2018-ta do të jetë vit i rëndë për Kosovën

  Deda: 2018-ta do të jetë vit i rënd. Gjykata Speciale, procesi i përshpejtuar për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe një proces i ri zgjedhor, do të bëjë që Kosova ta kalojë vitin më të rënd, vitin...

  • Posted February 10, 2018
  • 0
 • Business Insider: Renault Symbioz është vetura më e avancuar autonome në botë (Video)

  Kjo është vetura më e avancuar autonome. Renault Symbioz është vetura e re konceptuale e markës më të madhe botërore të veturave, Renault, e cila këtë vit është bërë lider global në shitje të veturave, duke tejkaluar...

  • Posted February 10, 2018
  • 0