All posts by admin

 • Thaçi i zhgënjyer me BE

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar ndaj konkluzioneve të Këshillit për Çështje të Përgjithshme të Bashkimit Evropian për Kosovën. Sipas tij, turbulencat e brendshme në BE, e ka turbulluar vizionin e saj për Kosovën. E për...

  • Posted June 19, 2019
  • 0
 • Tarifat e roamingut me Shqipërinë, deputeti Nitaj thotë qe Ministri Lluka është keqinformuar

  Deputeti i Aleanës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj e ka quajtur të pasaktë lajmin që e dha dje Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka se kosovarët mund të komunikojnë pa roaming në Shqipëri Përmes një shkrimi...

  • Posted June 19, 2019
  • 0
 • Gjykata vendos për padinë e Mimoza Kusarit ndaj Ardian Gjinit

  Gjykata Themelore në Gjakovë e ka aprovuar pjesërisht kërkesëpadinë e ish-kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, në rastin ku ajo me pretendimin për shpifje, e ka paditur kryetarin aktual të kësaj komune, Ardian Gjini. Me pretendimet se gjatë...

  • Posted June 19, 2019
  • 0
 • Spiuni i BIA, këshilltar i presidentit

  Pas raportimit të mediave se një pjesëtarë i shërbimit sekret të Serbisë kishte arritur të punësohej si këshilltar i presidentit Hashim Thaçi, ka reaguar shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje,Glauk Konjfuca, i cili ka kërkuar mbledhje...

  • Posted June 19, 2019
  • 0
 • Turbulencat Prishtinë- Bazel, si e përjetuan incidentin pasagjerët

  121 pasagjerë  në bordin e aeroplanit Boeing të kompanisë AKL Airlanes janë tronditur mbrëmë. Nga këta 10 persona janë lënduar në aeroplanin që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel. Turbulencat në aeroplan nisën 20 deri 25...

  • Posted June 17, 2019
  • 0
 • Qytetarët në Bllacë presin me orë të tëra per kalim te kufirit

  Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut po presin me orë të tëra të kalojnë pikën kufitare në Bllacë. Kolona e veturave dhe kamionëve arrin madje në kilometra. Pritjet më të gjata regjistrohen në pikën kufitare...

  • Posted June 13, 2019
  • 0
 • Humb jetën tragjikisht një 17 vjeqare nga Gjilani

  Një 17 vjeqare nga Gjilani ka humbur jetën tragjikisht, siq merret vesh nga burime te Radio Ulpianes, shkaktar ka qenë kontakti me rrymën.

  • Posted June 13, 2019
  • 0
 • Komisioni Shtetëror i Maturës, fton Prokurorinë të hetojë të gjithë shkelësit në Testin e Maturës.

  Fehmi Hyseni, kryetar i Komisionit Shtetëror të Maturës, ka ftuar Prokurorinë që të hetojë të gjithë shkelësit në Testin e Maturës. Në një intervistë në KTV, Hyseni ka treguar se në ditën e parë të këtij testi...

  • Posted June 13, 2019
  • 0
 • Nga Franca në Shqipëri, riatdhesohen 60 Shqiptarë

  60 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë, janë riatdhesuar sot në aeroportin e Rinasit. Avioni me shtetasit shqiptarë zbriti në pistën e Aeroportit të Rinasit në orën 13:45.   Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda dhe...

  • Posted June 12, 2019
  • 0
 • Aksident me fatalitet në rrugën Prishtinë-Gjilan

  Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot  në magjistralen Prishtinë-Gjilan. Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, njofton se sot, rreth orës 13:30 minuta, dyshohet të ketë ndodhur...

  • Posted June 12, 2019
  • 0